Mosehuset · Mosesvinget 3 · 2400 København NV info@sjf.dk Tlf. 41984499 Søg
Storkøbenhavns Jagtforening Bliv medlem

Skydebaner

Resultater

Resultaterne fra Danske Mesterskaber i løbende vildtmål 2016 på Københavns Skytte Center.

2016 Danske Mesterskaber – Løbende Vildtmål

  • Dato og sted: 24-25 Sept., Københavns Skytte Center
  • Forkortelser: Plc = placering, Omsk = omskydning

Hjort – Enkelt Skud

PlcNavnSerie 1Serie 2SumOmsk
1Flemming Lund908117192
2Søren List868517186
3J C Gammelvind8189170
4Jan Nørby8386169
5Kristian Lassen7979158
6Niels Busch7682158
7Marianne Rasmussen7567142
8Marianne Dam4856104
9Søren Dam7878

Hjort – Dobbelt skud

PlcNavnSerie 1Serie 2Sum
1Flemming Lund7886164
2J C Gammelvind7676152
3Jan Nørby7378151
4Niels Busch7770147
5Kristian Lassen7471145
6Søren Dam7669145
7Søren List7570145
8Marianne Rasmussen6171132

Hjort – Jæger klasse

PlcNavnStåendeLøbSumOmsk
1J C Gammelvind186886
2Søren List17688581
3Jan Nørby16698577
4Søren Dam196281
5Flemming Lund166581
6Niels Busch196180
7Mads Have185876
8Marianne Rasmussen175976
9Marianne Dam185270
10Kristian Lassen155267

Gris – Normalløb

PlcNavnLangsomHurtigSum
1J C Gammelvind269258527
2Flemming Lund271239510
3Søren List264229493
4Jan Nørby260225485
5Niels Busch231222453
6Marianne Rasmussen239208447
7Kristian Lassen259187446
8Mads Have224191415
9Marianne Dam198180378

Gris – Mixed løb

PlcNavnSerie 1Serie 2Sum
1J C Gammelvind177173350
2Søren List171159330
3Flemming Lund154170324
4Jan Nørby154148302
5Marianne Rasmussen151135286
6Kristian Lassen145138283
7Mads Have144138282
8Marianne Dam126130256
9Niels Busch136112248

Vil du selv træne til løbende mål?

Se åbningstider og priser for hjorte- og elgbanen og vildsvinebanen.

Bliv medlem af Storkøbenhavns Jagtforening

Som medlem bliver du også medlem af Danmarks Jægerforbund og får adgang til både foreningens aktiviteter og Jægerforbundets medlemsfordele.